ВНУТРІШНІЙ АУДИТ СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ ЯКОСТІ – застосовувати обов’язково

ВНУТРІШНІЙ АУДИТ СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ ЯКОСТІ – застосовувати обов’язково

В питаннях євроінтеграції України завжди були як прихильники, так і скептики. І ті й інші приводили масу доводів, розрахунків і аргументів, однак історія все розставила на свої місця. Логіка поточних подій така, що альтернативи євроінтеграції просто не існує.

Раніше одним з основних аргументів євроскептиків було бажання збереження торгово-економічних зв'язків з РФ, але на даний момент очевидно: це не вдасться як з причини політичних розбіжностей, так і через наростаючі проблеми в економіці самої Російської федерації. Український ринок, традиційно недостатньо ємний, зараз додатково скорочується під впливом безлічі об'єктивних факторів. Відповідно, на виживання і стійкий розвиток можуть претендувати ті українські підприємства, які в найкоротші терміни зуміють налагодити збут продукції на глобальні ринки, і в першу чергу - на найбільший у світі ринок ЄС. Підприємці, що вже зробили крок у цьому напрямку, знають, що процес виведення товарів на європейський ринок нескладний, але на цьому шляху трапляються «підводні камені».

Перш за все - задача сертифікації товарів і присвоєння продукції знака СЕ. Багато підприємців вже звернулися за послугою з реалізації цієї процедури до посередників, отримали жадане маркування і почали експорт продукції. Однак слід пам'ятати, що знак СЄ - не еквівалентний знаку якості, маркування означає тільки те, що виробник бере на себе повну відповідальність і гарантує: його товар безпечний і не завдасть шкоди споживачеві. Причому термін цієї гарантії істотний і в деяких випадках перевищує десять років. У разі заподіяння споживачу шкоди настає відповідальність, що для більшості українських виробників стає повною несподіванкою. Позов, пов'язаний із нанесенням шкоди товаром, виробленим і проданим п'ять-десять років тому, фантастичний в українській дійсності, але в Євросоюзі це - нормальна практика. Про це потрібно знати і пам'ятати.

Для того щоб убезпечити себе від подібних сюрпризів, необхідно організувати на виробництві систему стандартів якості та ввести позицію внутрішнього аудитора. Оптимальною системою якості для українських підприємств на сьогоднішній день є Система Менеджменту Якості за стандартом ISO 9001.

Потрібно розуміти, що система менеджменту якості - зовсім не система контролю якості виробленої продукції, як багато хто думає. Під СМК в стандартах ISO розуміється система функціонування організації в цілому. Мета приведення внутрішнього устрою будь-якої організації до стандарту типу ISO 9001 полягає у тому, щоб таким чином гарантувати результативне та ефективне функціонування організації. А створення якісної продукції є одним з результатів такого функціонування.

Організацією та підтримкою Системи Менеджменту Якості в крупних організаціях займаються цілі відділи, на невеликих фірмах з цією функцією справляється одна людина. Крім цього, такі фахівці проводять внутрішній аудит. Аудит - це перевірка відповідності реального порядку роботи в організації тому, як організація сама для себе вирішила працювати і зафіксувала ці рішення в СМК у вигляді процесів, процедур, робочих інструкцій.

Результатами аудиту є звіт з описом виявлених відповідностей (або невідповідностей) одного іншому, коригувальні дії, спрямовані на усунення виявлених невідповідностей (хоча невідповідностей може і не бути), а також рекомендації щодо поліпшення системи.

Таким чином, для того, щоб упевнено себе почувати на ринках ЄС, далеко не в усіх випадках необхідно здійснювати модернізацію з мільярдними інвестиціями. Достатньо підготувати фахівців, здатних організувати систему менеджменту якості і внутрішній аудит. Тільки у цьому випадку власники й управлінці бізнесів можуть спокійно виводити продукцію на європейський ринок і почувати себе захищеними.

Ознайомитися з принципами організації СМК на підприємстві, процедурою маркування товарів знаком відповідності СЕ, отримати підготовку внутрішнього аудитора ви зможете? взявши участь у тематичних проектах від Фундації CEASC.

Детальніше про:

- бізнес-зустріч «Системи управління якістю ISO 9001. Маркування товарів знаком відповідності СЄ» Дніпропетровськ, 10 грудня (середа)

- стажування «Система управління якістю ISO 9001, маркування товарів знаком відповідності CE і його наслідки при експорті продукції на внутрішній ринок ЄС», 15-21 лютого 2015, Лодзь, Польща

 

Детальніше про стажування ...
 
Написати нам
 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 

Пошук по сайту

Шукати

Послуги

Закордонне стажування для бізнес - леді “BUSINESS WEEK WOMEN”

14 травня 2015 в 11:45

СТАЖУВАННЯ “BUSINESS WEEK WOMEN” Цільова група проекту: жінки - власниці, керівники та працівники існуючих бізнес-структур України, представниці громадських організацій та органів влади, інші зацікавлен…

 

Бізнес - тренінг “Інвестиційні проекти. Фонди ЄС” 22-24 травня 2015 року у м. Київ

08 травня 2015 в 08:24

Бізнес - тренінг “Інвестиційні проекти. Фонди ЄС” 22-24 травня 2015 року у м. Київ. Мета тренінгу: - Ознайомлення учасників з доступними можливостями пошуку дофінансування для підприємств в рамках…

 

Бізнес - тренінг "Інвестиційні проекти. Фонди ЄС", 5-7 березня, Львів

20 лютого 2015 в 15:53

Запрошуємо на бізнес-тренінг “Інвестиційні проекти. Фонди ЄС”. Мета тренінгу: - Ознайомлення учасників з доступними можливостями пошуку дофінансування для підприємств в рамках Європейських Фонд…

 

Студентська навчально-ознайомча практика «Трансфер інновацій, або Вихід на ринки ЄС», 7-13 грудня, Краків - Вроцлав

09 грудня 2014 в 16:31

Фундація Central European Academy Studies and Certification (CEASC), Польща у співпраці з Університетом Інформатики (WSIiU), Лодзь, Польща в рамках проекту BusinessWeek-2014 оголошують набір учасників…

 

Стажування “Система управління якістю ISO 9001, маркування товарів знаком відповідності CE"

09 грудня 2014 в 16:30

Фундація Central European Academy Studies and Certification (CEASC), Польща в рамках проекту BusinessWeek оголошують набір учасників тематичного стажування “Система управління якістю ISO 9001, маркування…

 

Закордонне стажування для викладачів українських ВНЗ

09 грудня 2014 в 16:25

Фундація Central European Academy Studies and Certification (CEASC), Польща у співпраці з Університетом Інформатики (WSIiU), Лодзь, Польща та Центром Європейських Фондів (BFE), Лодзь оголошують наб…

 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Ідентифікатор сторінки
Ідентифікатор сторінки:
1234

Пошук
 
 

Закрити
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create
Замовлення послуги